назад

Охорона праці та техногенна безпека

Охорона праці

З метою збереження життя, здоров'я і працездатності працівників у процесі трудової діяльності, Закон України «Про охорону праці» передбачає створення на підприємстві одноіменної служби, що контролює виконання ряду заходів, спрямованих на підвищення рівня техніки безпеки на підприємстві, зокрема:  

  1. Затвердження положень з питань охорони праці;
  2. Інструкції щодо виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках і робочих місцях;
  3. Вступні інструктажі з питань охорони праці при прийнятті на роботу;
  4. Навчання та перевірка знань з питань охорони праці;
  5. Організація проведення періодичного медичного огляду працівників;
  6. Забезпечення засобами індивідуального захисту;
  7. Атестація робочих місць за умовами праці;

В залежності від кількості працюючих на підприємстві, функції служби охорони праці може виконувати як окремий виробничий відділ так і особи за сумісництвом, які мають відповідну профільну підготовку.

Відповідно до “Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки”, затвердженого Постановою КМУ №1107 від 26.10.2011р, суб’єкти господарювання, діяльність яких пов’язана з виконанням робіт підвищеної небезпеки або експлуатацією устаткування , машин та механізмів, зобов’язані отримати дозвіл на виконання заявлених робіт та на експлуатацію в територіальному органі Держпраці за місцем державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця. Детальніше читайте за посиланням.

Проте, Постановою №207 від 03.03.2020 р. змінено Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки”. Що вона передбачає? Читайте тут.

Техногенна безпека

З метою визначення об’єктів підвищеної небезпеки серед потенційно-небезпечних, на підприємствах, у  власності  або користуванні яких є об'єкти, де можуть використовуватися   або  виготовляються,  переробляються, зберігаються   чи  транспортуються  небезпечні  речовини, проводиться ідентифікація потенційно-небезпечного об’єкту.  Яких підприємств це стосується та який порядок  проведення ідентифікації читайте за посиланням. 

У разі визначення потенційно-небезпечного об’єкта, за результатами проведення ідентифікації відповідно до Закону України «Про об'єкти підвищеної небезпеки (Із змінами, внесеними згідно із Законом № 762-IV від 15.05.2003, ВВР, 2003, № 30, ст.247), як об’єкт підвищеної небезпеки, розробляється Декларація безпеки ОПН та План локалізації і ліквідації аварійних ситуацій (ПЛАС) для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. 

Розробка нормативної документації з охорони праці  та техногенної безпеки досить складна, але важлива процедура. Фахівці нашої компанії зможуть надати професійну допомогу в оформленні усіх необхідних документів “під ключ”! 
 

Замовити консультацію