назад

Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки

Суб’єкти господарювання, діяльність яких пов’язана з виконанням робіт підвищеної небезпеки або експлуатацією устатковання , машин та механізмів, зобов’язані отримати дозвіл на виконання заявлених робіт та на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Перелік видів робіт підвищеної небезпеки, машин, механізмів та устатковання на які необхідно отримувати дозволи, визначені додатками 2 і 3 до Постанови КМУ №1107 від 26.10.2011р. про «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки».

Процедура отримання дозволу включає в себе:

  • Збір, аналіз та систематизація наявної документації, необхідної для отримання дозволу;
  • Підготовка організаційно-розпорядчих документів з питань охорони праці;
  • Організація проходження перевірки знань відповідальних осіб та працівників з питань охорони праці;
  • Атестація робочих місць за умовами праці на підприємстві;
  • Експертиза стану охорони праці та безпеки промислового виробництва під час виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації устаткування підвищеної небезпеки;
  • Отримання дозволу у територіальних органах Держпраці.


Строк дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки або на експлуатацію машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки становить п’ять років. У разі якщо під час строку дії дозволу роботодавцем не порушено його умов, строк дії такого дозволу продовжується на наступні п’ять років на підставі заяви роботодавця, поданої до територіального органу Держпраці, за встановленою формою.

Виконання робіт та експлуатація устатковання підвищеної небезпеки без наявності дозволу НЕ допускається! Дотримання правил охорони праці – запорука безпеки виробничого процесу підприємства. Наша компанія виконає повний комплекс послуг відповідно до чинного законодавства з питань охорони праці!

Замовити консультацію