Потенційно-небезпечним вважається об’єкт (ПНО) на якому можуть використовуватися або виготовляються, переробляються, зберігаються чи транспортуються небезпечні речовини, що можуть спричинити виникнення надзвичайної ситуації на підприємстві.
У свою чергу, серед потенційно-небезпечних об’єктів існують об’єкти підвищеної небезпеки (ОПН), на яких використовуються небезпечні речовини у кількості, що дорівнює або перевищує нормативно встановлені порогові маси, що може стати причиною виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру.
Виявлення джерел небезпеки виникнення надзвичайних ситуацій здійснюється шляхом проведення ідентифікації та декларування потенційно-небезпечних об’єктів відповідно до Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки».
Якщо об'єкт ідентифіковано як потенційно-небезпечний (ПНО), суб'єкт господарювання подає повідомлення ПНО до місцевих органів виконавчої влади – управління Держпраці. На підставі такого повідомлення відбувається включення об'єкту до Державного реєстру потенційно-небезпечних об'єктів.
Супровід проведення паспортизації ПНО та ведення Державного реєстру ПНО здійснює Науково-дослідний, проектно-конструкторський та технологічний інститут мікрографії
Якщо за результатами ідентифікації, об’єкт отримав статус ОПН (об’єкт підвищеної небезпеки), необхідно у встановленому законодавством порядку розробити та затвердити ПЛАС та Декларацію безпеки ОПН. Детальніше читайте за посиланням.
Маєте сумніви щодо необхідності проведення ідентифікації Вашого підприємства? Зателефонуйте нам та отримайте безкоштовну професійну консультацію спеціалістів нашої компанії!