Підписатись на розсилку

Підпишіться на нашу розсилку щоб отримувати актуальну інформацію у сфері екології підприємства в Україні

* обов'язкові поля
Оберіть категорію
Ваша заявка прийнята

Забруднення повітря на Землі сягнуло рекордного рівня. Інфографіка.

Протягом 2016 року рівень концентрації діоксиду вуглецю в атмосфері Землі став на 50% більше за середні показники останніх 10 років - ТСН

Дослідники встановили, що такий небачений стрибок зростання рівня CO2 за 800 тисяч років зумовлюється діяльністю людини та Ель-Ніньйо (протилежні екстремальні значення температури води й атмосферного тиску в екваторіальній зоні Тихого океану).

Концентрації газів, що підігрівають атмосферу - діоксид вуглецю, метан та оксиду азоту, для звіту Всесвітньої метеорологічної організації вимірювали у 51 країні світу.  З’ясувалося, що  минулого року середня концентрація СО2 досягла 403,3 ppm (мільйонних часток). У 2015 року вона становила 400 ppm.

Зростання стало найбільшим за всю історію існування програми зі спостереження за світовою атмосферою – 30 років, пише ВВС.

Протягом останніх 70 років, як зазначено в доповіді, зростання вмісту СО2 в атмосфері було більшим майже у 100 разів, ніж наприкінці останнього льодовикового періоду. Підвищення рівню діоксиду вуглецю в атмосфері може призвести до непередбачуваних змін в кліматичній системі, екологічних проблем та економічних збоїв.