Підписатись на розсилку

Підпишіться на нашу розсилку щоб отримувати актуальну інформацію у сфері екології підприємства в Україні

* обов'язкові поля
Оберіть категорію
Ваша заявка прийнята

Впроваджувати нові правила поводження з відходами допомагатиме координаційна рада

Уряд створив координаційну раду з питань реалізації Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року - ІнфоМІСТ

Координаційна рада стане тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів, який координуватиме діяльність міністерств та відомств щодо розроблення та ухвалення нового законодавства та допомагатиме виконавчій владі на місцях переходити до нової моделі поводження з відходами.

Загалом до Координаційної ради входить 50 осіб. Серед них керівники центральних та місцевих органів виконавчої влади, народні депутати України, науковці, представники асоціації міст України.

"За 25 років відсутності чіткої державної політики та системи управління відходами Україна майже захлинулася у смітті й не лише побутовому. Набагато складнішими є проблеми з іншими групами відходів, наприклад, промисловими чи небезпечними. Йдеться про негативні наслідки як для довкілля, так і здоров’я громадян", – говорить міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Кабінет Міністрів України схвалив Національну стратегію поводження з відходами до 2030 року, яка передбачає значне скорочення обсягу захоронення відходів і збільшення рівня їхньої переробки, а також запровадження роздільного збирання побутових відходів. Зокрема, передбачається зниження рівня захоронення побутових відходів з 95% до 30% і мінімізація загального обсягу відходів, які підлягають захороненню, з 50% до 35%.

Нагадаємо, із 1 січня українці мають сортувати сміття за видами матеріалів, за придатністю до повторного використання та захоронення.

Cтворити сучасну європейську систему походження з відходами Україна має через зобов’язання Угоди про асоціацію з ЄС. А саме – перенести до українського законодавства положення відповідних директив Євросоюзу.

Поки що Україна зволікає з виконанням тих положень Угоди про асоціацію, які стосуються поводження зі сміттям – зокрема, новий закон про відходи мав би бути ухвалений ще до листопада 2017 року.

Загалом підхід Європейського Союзу до управління відходами ґрунтується на “ієрархії відходів”: запобігання, підготовка до повторного використання, переробка, відновлення і, як найменш бажаний варіант, утилізація (може бути захоронення або спалення).

Наприкінці лютого цього року держави-члени ЄС ухвалили спільний план підготовки до повторного використання та утилізації муніципальних відходів. Згідно з домовленостями, до 2025 в містах мають підлягати повторному використанню 55% відходів, до 2030 – 60%, а до 2035 – аж 65%.