Підписатись на розсилку

Підпишіться на нашу розсилку щоб отримувати актуальну інформацію у сфері екології підприємства в Україні

* обов'язкові поля
Оберіть категорію
Ваша заявка прийнята

Верховна рада ухвалила закон "Про оцінку впливу на довкілля"

Верховна Рада прийняла Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» (законопроект №2009а-д). Цей Закон встановлює правові та організаційні засади оцінки впливу на довкілля, спрямованої на запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, у процесі прийняття рішень про провадження господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак переконаний, що, ухваливши законопроект 2009 а-д «Про оцінку впливу на довкілля», парламент підтримав запровадження в Україні прогресивної європейської моделі екологічної оцінки. Про це він заявив, виступаючи на засіданні Верховної Ради України.

«Підготовка цього законопроекту є гарним прикладом співпраці всіх фракцій українського парламенту та Уряду. Прийняття цього законопроекту дало можливість нам втілити прогресивну, оновлену та проєвропейську модель оцінки впливу на довкілля та виконати Директиви ЄС», - підкреслив Остап Семерак.

Це вже не перша спроба прийняття українським парламентом цих законопроектів. Минулого року законопроект був прийнятий Верховною Радою, але пізніше повернутий із зауваженнями Президента України. Після узгодження та доопрацювання законопроект знову було винесено на розгляд парламенту.

Прийняття Закону є вимогою Угоди про асоціацію, і є основою імплементації «горизонтальних» екологічних директив Європейського Союзу.

Проект Закону про стратегічну екологічну оцінку на сайті Верховної ради України за посиланням

Наша компанія виконує роботи з розроблення проектної документації в частині Оцінки впливу на навколишнє середовище, а також погодження документів і отримання Висновків екологічної експертизи. Докладніше за посиланням.