Підписатись на розсилку

Підпишіться на нашу розсилку щоб отримувати актуальну інформацію у сфері екології підприємства в Україні

* обов'язкові поля
Оберіть категорію
Ваша заявка прийнята

Остап Семерак: «В Україні спостерігається тенденція до збільшення шкідливих викидів у атмосферне повітря»

Останнім часом в Україні фіксується збільшення викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря. Про це в інтерв’ю виданню «Галичина» розповів Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак - повідомляє Мінприроди

«Це відбувається через зменшення споживання природного газу та інтенсивніше використання, наприклад, вугілля чи мазуту для виробництва, обігріву приміщень й інших потреб. На жаль, це призводить до збільшення рівня забруднення атмосферного повітря», - пояснив Міністр екології та природних ресурсів.

При цьому він відзначив, що ситуацію можна поліпшити за рахунок ефективного використання екологічного податку, більшу частину якого становлять кошти, сплачені підприємствами-забруднювачами.

«У рамках оголошеної децентралізації 80% екологічного податку нині скеровуються на органи місцевого самоврядування. Тобто, на місця делеговано кошти й усі повноваження з наведення екологічного порядку на підвідомчих територіях. Але саме на цьому етапі виникає найбільша проблема», - пояснив Остап Семерак.

Він навів дані офіційної статистики, згідно з якими лише 32% екологічних коштів, які було сплачено до місцевих бюджетів 2016-го року, пішли на заходи із захисту довкілля, тоді як решта 68% так і залишилися невикористаними.

«Торік бюджети місцевих органів самоврядування в Україні одержали сукупно чотири мільярди гривень. Це все-таки величезні гроші. Якби їх було використано за призначенням, то в Україні було б вирішено багато проблем із вивезенням, зберіганням, утилізацією твердих побутових відходів, із хвостосховищами у Калуші чи заводом у Бурштині. У більшості випадків вдалось би запобігти забрудненню вод і грунтів та зменшити шкідливі викиди в повітря», - резюмував Остап Семерак.

При цьому Міністр зазначив, що в Україні трапляються непоодинокі випадки, коли органи місцевого самоврядування спрямовують кошти не на природоохоронні заходи, а на вирішення інших соціальних проблем.

«Рівень екологічної свідомості й освіченості всюди вкрай низький. Відповідно це відображається на діях представників органів місцевого самоврядування. Скеровуючи фінансові ресурси не на вирішення екологічних проблем, а на інші сфери, вони також демонструють, що для них питання поліпшення стану довкілля не є пріоритетними. Але разом з цим вони не розуміють, що стан довкілля напряму впливає на стан здоров'я і життя людей», - резюмував Міністр екології та природних ресурсів. Раніше Остап Семерак неодноразово заявляв про необхідність перегляду використання екологічного податку в Україні.