Підписатись на розсилку

Підпишіться на нашу розсилку щоб отримувати актуальну інформацію у сфері екології підприємства в Україні

* обов'язкові поля
Оберіть категорію
Ваша заявка прийнята

В Україні по-новому оцінюватимуть екологічний вплив на довкілля

 Верховна Рада у повторному другому читанні ухвалила законопроект №6106 “Про стратегічну екологічну оцінку”, яким в Україні встановлюється і затверджується механізм стратегічної екологічної оцінки (СЕО) - ІнфоМІСТ

За відповідне рішення проголосували 233 народні депутати.

Ухвалення закону означає, що важливі документи, як от державні програми, повинні насамперед проходити СЕО.

Тобто віднині у процесі ухвалення стратегічних рішень необхідно буде прораховувати імовірні ризики тих чи тих дій для довкілля.

Нові процедури відповідають європейським вимогами і запроваджуються практично в усіх сферах.

“Зокрема, СЕО буде обов`язковою для містобудівних планів, стратегій розвитку областей, програм розвитку промисловості, аграрного сектора тощо”, – йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства екології та природних ресурсів.

"Закон регулює відносини у сфері оцінки наслідків для довкілля, зокрема для здоров`я населення, поширюється на документи державного планування, які стосуються сільського, лісового, рибного господарств, енергетики, промисловості, транспорту, поводження з відходами, використання водних ресурсів, охорони довкілля, телекомунікацій, туризму, містобудування або землеустрою тощо. Наприклад, при розробці програми розвитку транспортної мережі чи енергетики мають бути враховані не лише можливі економічні переваги того чи іншого шляху розвитку, а й їх екологічні наслідки" – роз’яснює в коментарі кореспонденту сайту "ІнфоМІСТ" заступник начальника Управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА Людмила Довга.

Протягом кількох наступних років поетапно мають бути вирішені такі завдання, як інтеграція екологічних цілей та пріоритетів сталого розвитку до розробки документів державного планування, поширення практики СЕО на місцеві проекти й програми, а також узгодження процедур з проведення СЕО в Україні, згідно з аналогічними процедурами держав Європейського Союзу.

За словами Людмили Довгої, обласні державні адміністрації у межах своєї компетенції надаватимуть зауваження і пропозиції до проектів документів державного планування та звітів про стратегічну екологічну оцінку.

Як відомо, законопроект “Про стратегічну екологічну оцінку”, спрямований на виконання Угоди про асоціацію з ЄС, було відправлено на повторне друге читання у листопаді 2017 року після вето Президента. При підготовці до другого читання до законопроекту вже врахували пропозиції глави держави і депутатів.

Також документ отримав позитивну оцінку міжнародних партнерів, зокрема ЄС, Секретаріату Конвенції Еспо, громадських організацій.

На початку лютого 2018 року Представництво ЄС в Україні закликало Раду ухвалити цей закон. До цього часу він залишався важливим документом у сфері охорони довкілля, якого не вистачало для виконання євроінтеграційних зобов’язань України.