Підписатись на розсилку
Підпишіться на нашу розсилку щоб отримувати актуальну інформацію у сфері екології підприємства в Україні
* обов'язкові поля
Оберіть категорію
Ваша заявка прийнята

У ЛЮТОМУ БУДЕ ПРЕДСТАВЛЕНИЙ РАМКОВИЙ ЗАКОН УКРАЇНИ ПРО ВІДХОДИ, ЯКИЙ ЗМІНИТЬ МЕХАНІЗМИ ПОВОДЖЕННЯ З НИМИ - СЕРГІЙ ЛУК’ЯНЧУК

У нашій країні за 2016 рік спродукувалося 360 мільйонів тонн відходів, з них тільки 11 мільйонів – це тверді побутові відходи - це приблизно 3%.

Про це у програмі "Закрита зона" повідомив начальник департаменту екобезпеки Міністерства екології Сергій Лук’янчук - Прямий

"Коли ми говоримо про звалища твердих побутових відходів, ми говоримо про 3% проблеми. Тому що у нас є небезпечні відходи, промислові відходи, так звані хвостоховища. Це терикони в областях, де є промисловість", - сказав він.

За словами Лук’янчука, бачення держави в наступному: 8 листопада було прийнято розпорядження Кабінету міністрів по схваленню національної стратегії управління відходами. "Коротко про принципи. Принцип циклічної економіки – ми говоримо про те, що зараз від того, щоб продукувати продукцію, ми добуваємо завжди з нашої землі сировину. Стратегія визначає, що до 2030 року ми зменшуємо використання первинної сировини з 90% до 70%. Тобто ми будемо повторно використовувати, зі сміття ми будемо робити сировину", - пояснив він.

Ієрархія поводження зі сміттям визначає правила, які мають базуватися ще з народження дитини, з просвітницько-освітніми заходами, зазначив Сергій Лук’янчук. "Ми маємо змінювати нашу думку. Ми маємо робити роздільний збір твердого побутового сміття. Це абсолютно європейські напрямки і реалізація європейських директив, зобов’язання і реалізацію яких Україна на себе вже взяла", - сказав він.

За його словами, у стратегії визначається сім великих напрямків, в тому числі і агропромислові відходи. Це пестициди, прострочені медичні відходи, прострочені таблетки, які зараз дуже часто не знищуються, а повторно починають їх продавати – таблетки, які закінчили свій строк придатності. Це тверді побудові відходи, будівельні відходи. Це ті відходи, які залишаються від зносу або ремонтів будівель. Вони теж вивозяться на ці звалища.

"Вже в лютому місяці буде представлений рамковий закон України про відходи, який змінить абсолютно механізми та бачення поводження з відходами в нашій країні. І на протязі наступного року будуть написані ще 12 законів сегментарних, для того щоб ми могли реалізовувати по сегментам ефективно політику державну у сфері поводження з відходами", - наголосив він

.