Підписатись на розсилку
Підпишіться на нашу розсилку щоб отримувати актуальну інформацію у сфері екології підприємства в Україні
* обов'язкові поля
Оберіть категорію
Ваша заявка прийнята

Порошенко підписав закон щодо фінансування поводження з радіоактивними відходами

Кошти Держфонду поводження з радіоактивними відходами спрямовуються на фінансове забезпечення бюджетних програм - передає УНІАН

Підписаний президентом закон набирає чинності з 1 січня 2018 року / president.gov.ua

Президент України Петро Порошенко підписав закон щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення поводження з радіоактивними відходами.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі глави держави. Відповідний закон №2125-VIII "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення поводження з радіоактивними відходами" був ухвалений парламентом 11 липня.

Документом вносяться зміни до Бюджетного кодексу України, якими визначається порядок формування та використання коштів Державного фонду поводження з радіоактивними відходами, створеного у складі спеціального фонду державного бюджету України. "Створення Державного фонду поводження з радіоактивними відходами у складі спеціального фонду державного бюджету забезпечить цільове використання коштів, які сплачуються виробниками електроенергії, що генерується українськими атомними електростанціями та сприятиме належному фінансуванню створення та утримання сховищ зберігання радіоактивних відходів", - йдеться у повідомленні.

Відповідно до закону, Держфонд поводження з радіоактивними відходами формується за рахунок надходжень від екологічного податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Кошти Держфонду поводження з радіоактивними відходами спрямовуються на фінансове забезпечення бюджетних програм, у межах яких виконуються роботи з проектування, будівництва, введення в експлуатацію, експлуатації, зняття з експлуатації або закриття об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, які передані ліцензіатами у власність держави, та здійснюються інші заходи, пов’язані з поводженням з радіоактивними відходами, які передані ліцензіатами у власність держави.

Закон набирає чинності з 1 січня 2018 року.

Як повідомляв УНІАН, 11 липня Верховна Рада ухвалила пакет законопроектів, які відновлюють цільове фінансування і використання Держфонду поводження з радіоактивними відходами, що дасть змогу відновити його накопичувальний статус і профінансувати виконання державної програми з утилізації таких відходів. Так, був прийнятий закон №6435 «Про внесення змін до статті 4 закону України «Про поводження з радіоактивними відходами щодо поліпшення механізму фінансування діяльності щодо поводження з радіоактивними відходами» та закон №6436 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення поводження з радіоактивними відходами».

Довідка УНІАН. Радіоактивні відходи - це відходи, які не мають господарської цінності, містять радіоактивні ізотопи хімічних елементів і є джерелом радіоактивного випромінювання. Вони утворюються в результаті роботи атомної енергетики, військових програм, а також після завершення експлуатації іншого обладнання, яке містить джерела іонізуючого випромінювання.