Підписатись на розсилку

Підпишіться на нашу розсилку щоб отримувати актуальну інформацію у сфері екології підприємства в Україні

* обов'язкові поля
Оберіть категорію
Ваша заявка прийнята

Остап Семерак: Оцінка впливу на довкілля має ефективно запрацювати в Україні

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак переконаний, що органам центральної та виконавчої влади потрібно консолідувати зусилля і швидко запровадити в Україні інститут оцінки впливу на довкілля. Про це він розповів під час наради з заступниками голів обласних державних адміністрацій та представниками управлінь екології, присвяченій практичному впровадженню ОВД - Урядовий портал

Міністр нагадав, що 18 грудня буде введено в дію прийнятий 23 травня цього року Верховною Радою України Закон України «Про оцінку впливу на довкілля.

«Із впровадженням цього Закону в Україні скасовується пострадянська модель - екологічна експертиза і запроваджується нова європейська форма оцінки впливу на довкілля. Відповідно кожна облдержадміністрація отримає нові повноваження та зобов’язання. Обов’язок здійснювати оцінку впливу на довкілля покладатиметься на підрозділи з питань екології та природних ресурсів, які після адміністративної реформи підпорядковуються ОДА. Саме тому важливо сьогодні обговорити спільний план дій і почати практичне, ефективне впровадження Закону. І успішність цього процесу в першу чергу залежить від ефективних кроків представників місцевих органів влади», - зазначив Остап Семерак.

Міністр вкотре підкреслив, що впровадження європейської моделі ОВД є вимогою Угоди про Асоціацію з ЄС та інших міжнародних зобов’язань України.

«Оцінка впливу на довкілля – перший європейський інструмент у природоохоронній сфері, який запровадить урахування екологічної складової в усіх сферах економіки. Отримання висновку про оцінку впливу на довкілля стане обов’язковим для отримання дозволу на провадження господарської діяльності», - зазначив Міністр.

За його словами, процедура оцінки впливу на довкілля передбачає підготовку суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля, проведення його громадського обговорення, аналіз уповноваженим органом інформації, наданої у звіті з оцінки впливу на довкілля, будь-якої додаткової інформації, яку надає суб’єкт господарювання, а також інформації, отриманої від громадськості під час громадського обговорення, під час здійснення процедури оцінки транскордонного впливу, а також надання уповноваженим органом мотивованого висновку з оцінки впливу на довкілля.

У свою чергу міжнародний експерт, член Комітету з дотримання Орхуської конвенції, професор Єжи Єндрошка під час наради привітав українців із прийняттям даного законопроекту, відзначивши, що це - велике досягнення, яке стало прикладом ефективного впровадження міжнародних стандартів оцінки впливу на довкілля в Україні.

Нарада з представниками обласних держаних адміністрацій з практичного впровадження вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» за участі міжнародних та вітчизняних експертів триватиме три дні. За цей час заплановано обговорити всі аспекти нової моделі провести навчання організувати ефективну взаємодію між Міністерством та облдержадміністраціями.