Підписатись на розсилку

Підпишіться на нашу розсилку щоб отримувати актуальну інформацію у сфері екології підприємства в Україні

* обов'язкові поля
Оберіть категорію
Ваша заявка прийнята

Остап Семерак: Екологічний напрям уперше за багато років став пріоритетом державної політики України

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак переконаний, що рік, який минає, ставив перед нами достатньо серйозні виклики, але для екологічної галузі він став активним і результативни - Урядовий портал

«Сфера охорони довкілля досить довго «пасла задніх» у системі державних пріоритетів. Уперше Урядом та Парламентом держави приділяється так багато уваги вирішенню питань довкілля. Нам вдалося виконати значну кількість взятих на себе міжнародних зобов’язань та увійти в десятку лідерів міжнародної кліматичної політики. Ми прийняли ряд важливих документів, які стратегічно змінять підхід в Україні до вирішення проблем довкілля», - сказав Остап Семерак.

За словами Міністра, українська економіка поступово почала переорієнтуватися на модель сталого розвитку. В країні стали активніше говорити про важливість швидкого впровадження енергозаощадливих технологій.

«Саме у 2017 році Україна відмовилася від недосконалої екологічної експертизи і буквально днями перейшла до механізму оцінки впливу на довкілля, яким керуються країни Європейського Союзу. На виконання Закону України «Про ОВД» Мінприроди розробило, а Уряд ухвалив основні нормативно-правові акти. Зокрема, буде створено Єдиний реєстр оцінки впливу на довкілля», - сказав Міністр.

Він також підкреслив, що механізм оцінки впливу на довкілля – це дієвий механізм запобігання виникненню забруднень і небезпек, а не боротьба з наслідками.