Підписатись на розсилку

Підпишіться на нашу розсилку щоб отримувати актуальну інформацію у сфері екології підприємства в Україні

* обов'язкові поля
Оберіть категорію
Ваша заявка прийнята

Кабмін послабив контроль за небезпечними підприємствами

Кабмін збільшив проміжки між плановими перевірками підприємств з високим і середнім ступенем ризику виробництва особливо небезпечних хімічних речовин або поводження з небезпечними відходами, передає УНН з посиланням на відповідну постанову № 937

Згідно постанови, донині підприємства з високим ступенем ризику виробництва особливо небезпечних хімічних речовин та підприємства, які займаються поводженням з небезпечними відходами планово перевірялися раз на рік. З часу прийняття постанови планові перевірки проводитимуться не частіше одного разу на два роки.

Голова Асоціації утилізаторів небезпечних відходів Кирило Косоуров переконаний, що таке рішення Кабміну лише погіршить ситуацію у сфері поводження з небезпечними відходами.

“Це якісь небезпечні ігри з небезпечними відходами. Майже щодня ми бачимо випадки зловживання у сфері поводження з небезпечними відходами, які мають великі масштаби і наслідки. А це рішення Кабміну просто якийсь популізм для підприємців, щось на кшталт "працюйте так і далі — все так добре", але ж значна частина підприємців зловживає цим”, — сказав він.

Нагадаємо, за оцінками експертів, 90% підприємств на цьому ринку не відповідають технологічним вимогам.

В Асоціації поводження з небезпечними відходами виступили із ініціативою заборонити діяльність компаній, які займаються виключно посередництвом і залишити лише реальних утилізаторів токсичних відходів.