Підписатись на розсилку
Підпишіться на нашу розсилку щоб отримувати актуальну інформацію у сфері екології підприємства в Україні
* обов'язкові поля
Оберіть категорію
Ваша заявка прийнята

Екологічна освіта може змінити майбутнє- старшокласники запропонували переробляти відходи в добрива прямо в школі

В українських школах будуть переробляти харчові відходи у корисне добриво. Така ідея виникла в учнів школи №17 Микити Шульги та Софії Борисюк, які помітили, що у шкільній їдальні щодня на смітник йде багато відходів - Gazeta.ua

"Я побачив, як багато органіки у школі просто викидається, хоча може стати добривом. На краудфандинговій платформі ми швидко зібрали гроші на перший компостер, який отримали у грудні минулого року і встановили у нашій школі", – розповідає Микита Шульга. Компостом, який школа вже отримала, підживили столичні дерева.

Небайдужість дітей зрештою вилилася у масштабний всеукраїнський проект "Компола", який підтримують Мінекології, Міносвіти та громадська організація "Україна без сміття" - лише цього року проект охопить 200 шкіл по всій Україні.

Школярі шкіл-переможниць готові брати на себе турботу про те, аби компостер регулярно наповнювався харчовими відходами, аби хробаки, які переробляють ці відходи на добриво, отримували саме ті типи залишків їжі, які вони зможуть переробити, готові живити дерева утвореним добривом.

"Україна без сміття" підтримує проекти, спрямовані на зміну поведінки людини щодо відходів. Особливо, якщо це освітні проекти, які пов'язані із молоддю. Мені подобається, що цей проект ініціювала молодь, діти. Менше органіки на звалищах – менше метану у повітрі і пожеж на полігонах. Немає органіки у смітниках – вторсировина стає більш привабливою для тих, хто відбирає цінні ресурси, адже папір чи пластик вже не забруднюються", – говорить голова ГО "Україна без сміття" Євгенія Аратовська. "Втім, "Компола" - це лише частина величезного освітнього проекту щодо сортування та переробки відходів, який ми втілюємо за підтримки Фундації Кока-Кола", – підкреслює вона.

За словами Остапа Семерака, органічні відходи досі становлять значний відсоток українських звалищ. І перетворення таких відходів у добриво давно успішно працює у світі. "Це доступний та маловитратний механізм. Було б правильно, аби компостери були встановлені у всіх школах", – сказав міністр.