Підписатись на розсилку

Підпишіться на нашу розсилку щоб отримувати актуальну інформацію у сфері екології підприємства в Україні

* обов'язкові поля
Оберіть категорію
Ваша заявка прийнята

Еко-виховання польського суспільства чи як поляки навчають дітей берегти довкілля

Екологічне виховання повинно розпочинатися з дитинства, щоб набуті знання перетворилися на переконання. В цьому упевнені наші сусіди-поляки. Як результат, проведення освітньо-екологічної діяльності не тільки в межах навчальних закладів, а й здавалось би зовсім не дотичних до малечі грандіозних заходах – на екологічних виставках - ЕнергоЛайф.інфо

Фото - Тетяна Омеляненко

Екологічне виховання повинно розпочинатися з дитинства, щоб набуті знання перетворилися на переконання. В цьому упевнені наші сусіди-поляки. Як результат, проведення освітньо-екологічної діяльності не тільки в межах навчальних закладів, а й здавалось би зовсім не дотичних до малечі грандіозних заходах – на екологічних виставках.

Так, на міжнародних торгах - POL-ECO-SYSTEM 2017 в Познані було представлено чимало компаній і установ, зацікавлених у максимальному поширенні інформації екологічного змісту, пропагуванню природовідновлювальних технологій освоєння і збереження природнього середовища.

Малі архітектурні споруди можуть не лише прикрашати довкілля, а й навчати

Польська фірма Mentor Premium з 2003 року налагодила випуск та встановлення інноваційних конструкцій, що естетично вписуються в будь- який ландшафт країни. Нині компанія пропонує найбільшу базу готових до використання освітніх панелей на тему природоохоронної діяльності. Розміщуються вони в зелених зонах відпочинку, лісах, парках, ботанічних садах, обабіч спортивних трас, велосипедних доріжок і автостоянок.

Фото - Тетяна Омеляненко

Деякі конструкції - це комбінація графічних елементів, розташованих на обертових панелях. Так, на моделях TOTEM і ORDO подана інформація по сортуванню сміття. Виконуючи завдання, потрібно розташувати поворотні куби таким чином, щоб інформація, представлена на них, створила логічний ланцюжок. Ідеальним рішенням є освітні лавочки і столи для відпочинку. У всіх моделях закладений принцип: «приємне з корисним».

"Ми працюємо над освітньою інфраструктурою, що дозволяє формувати систему навичок і стратегій взаємодії людини з природою. Продукцією фірми цікавляться муніципалітети, регіональні дирекції з охорони навколишнього середовища, навчальні заклади, лісові інспекції по всій країні. За роки діяльності фірма зреалізувала 9359 проектів." - розповів для «Енерголайф.Інфо» Павел Майхжак, власник фірми.

У виставковому павільйоні протипожежної охорони теж можна отримати знання

Співробітники підрозділу Державної пожежної охорони Познані ознайомили відвідувачів з технікою спеціального призначення і спецобладнанням, яке застосовується під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та рятування життя людей. А маленьким відвідувачам виставки з місцевого дитячого садка «Білий Орел» пожежники разом зі справжніми трубочистами розповіли про небезпеку під час опалювального періоду та провели урок з надання першої домедичної допомоги.

Фото - Тетяна Омеляненко

Мисливці вчать любити природу

Експозиція організації Польського мисливського осередку мала на меті продемонструвати здобутки та сучасні підходи до ведення мисливських господарств в Польщі, популяризувати мисливську етику, культуру та освіту.

-«… Сьогодні наша діяльність зв’язана також з природоохоронною освітою. На жаль, маємо ситуацію коли і молоді люди, і дорослі потребують цього. Тому ми і займаємося власне поширенням знань, звертаємо увагу на проблематику в сфері полювання, вирішуємо конфлікти, які виникають на рівні «людина і звір», -прокоментувала прес-секретар організації.

Фото - Тетяна Омеляненко

Працівниками Polskiego Związeka Lowieckego (Польського мисливського об'єднання) систематично проводяться зустрічі в школах і гімназіях, відкриті уроки в лісі, дитячі дні на стрільбищах, природничі олімпіади. Додатковою розвагою є освітня стежка. Користуються популярністю численні шкільні екскурсії.

Крім названих організацій еко-освіту пропагували чи не на кожному стенді. Більшість проектів були профінансовані за рахунок коштів Воєводського Фонду Охорони Навколишнього Природного Середовища та Водного Господарства м. Ольштина, Національного Фонду Охорони Навколишнього Середовища та Водного Господарства, Міністерством освіти і Міністерством охорони навколишнього середовища Польщі.

Фото - Тетяна Омеляненко