назад

Рекомендації щодо оформлення договору

При оформленні взаємовідносин з організацією на розробку документів в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин радимо детально обговорити наступне:

1. Предмет договору має включати вичерпний та максимально детальний перелік усіх послуг та дій, які підприємство доручає виконати організації, що має право на розробку документів.

2. Чітко обумовлені терміни надаваних послуг. Тут варто зазначити взаємну відповідальність сторін, так як перелік вихідних даних та документів, що мають бути передані підприємством розробнику є відправною точкою для усієї роботи.

3. Хто має оплачувати офіційні платежі? При виконанні роботи виникає необхідність сплати платежів пов’язаних з виконанням договору, а саме:

  • публікація об’яви в газету про намір отримати дозвіл на викиди
  • заміри на межі санітарно-захисної зони
  • метеорологічні характеристики району розміщення підприємства
  • фонові концентрації забруднюючих речовин, що викидаються стаціонарними джерелами підприємства
  • геодезичні координати центроїду промислового майданчика підприємства

Останні три пункти стосуються лише підприємств першої та другої групи.

Розмір оплати залежить від багатьох чинників та може бути прорахований приблизно. В залежності від пріоритетів швидкості або вартості ці оплати можливо здійснювати як з боку організації розробника так і з боку підприємства замовника відповідно.

4. Має бути чітко прописана взаємна відповідальність за невчасне надання послуг та затримку у сплаті вчасно наданих послуг.

5. Інші деталі взаємодії, як то відповідальні особи з різних напрямів, процедури погодження результатів розробки та інше.

ПРОТЕ! В залежності від предмету договору та участі в супроводі та погодженні розробленої документації, існує ризик затримки в отриманні дозволу пов’язаний із зміною процедури та інших законодавчих змін.

Замовити консультацію