назад

Дозвіл на відходи скасовано чи ні?

Багато суперечок серед фахівців та громадськості викликав Закон України від 09.04.2014 № 1193-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру». Нас цікавить саме та його частина, що нібито скасовує Дозволи на розміщення відходів та Ліміти. Нумо розбиратися в чому зміни та чого від них чекати.

Дійсно з набранням чинності Закону України № 1193-VII, було скасовано необхідність одержання дозволів на розміщення відходів та лімітів на утворення та розміщення відходів.

Натомість, до обов’язків суб’єктів господарювання покладено мати Дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами (крім суб’єктів господарювання діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів не перевищує 1000).

Визначено, що дозволи на здійснення операцій у сфері поводження з відходами видаються терміном на три роки. Повноваження щодо видачі Дозволів покладено на орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.

Також, відтепер, звільнені від отримання Дозволу суб’єкти господарювання діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів  від 50 до 1000. Їм  необхідно щороку подавати Декларацію про відходи. 

Наразі, через відсутність Порядку видачі Дозволів на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, видача таких Дозволів так і не провадиться!

Зміни в природоохоронному законодавстві продовжуються!

Зокрема, Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект «Про управління відходами» № 2207-1д.

Підписанням Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, Україна взяла на себе зобов'язання з вдосконалення  законодавства щодо управління відходами.

Законопроектом впроваджуються в національне законодавство основні положення європейського законодавства у сфері управління відходами, зокрема, запровадження ієрархії управління відходами та основні вимоги до розширеної відповідальності виробника.

Законопроектом № 2207-1д також встановлено необхідність суб’єктами господарювання мати Дозвіл на здійснення операцій з управління відходами.

Тож,  грядуть суттєві зміни законодавства щодо відходів в Україні! Проте, цікаво те, що скасовувати Дозволи на відходи не передбачається. Навпаки вимоги природоохоронного законодавства стають жорсткішими.   Передбачається значне підняття штрафів за порушення вимог законодавства у сфері управління відходами, зокрема, і за засмічення територій. І тут ми знову підходимо до незамінної ролі нашої компанії в розробці необхідних документів та дозволів щоб зробити діяльності вашого підприємства якомога більш адаптованою до зростаючих вимог законодавства!

Замовити консультацію